למה לבחור בהליך זה?

להתגרש חכם – המרכז להיפרדות בדרך אחרת מעניק התייחסות לצרכים האמיתיים של בני הזוג ושל ילדיהם.

  • להתגרש חכם – המרכז להיפרדות בדרך אחרת מעניק:
  • התייחסות לצרכים האמיתיים של בני הזוג ושל ילדיהם.
  • השגת פתרון מוסכם שכל המשפחה יכולה "לחיות בשלום" עימו.
  • לווי רגשי של אנשי המקצוע, אשר נותן מענה לחסמים רגשיים בדרך להסכם Win-Win.
  • הדרך היחידה אשר שמה את דור העתיד – את הילדים – במקום בולט אל נגד עיניה.
  • ייעוץ כלכלי ב"עוגת הרכוש" המשפחתי.

וכל זאת, בעלות סבירה ובמינימום זמן!

במרכז להיפרדות בדרך אחרת צרכי המשפחה מקבלים מענה בהסכם, שאינו פרי פשרה כואבת, אלא פרי עבודה מאומצת בשיתוף פעולה שלכם – בני הזוג – ובסיוע הצוות המקצועי, אשר מלווה אתכם. היות וצרכיהם הרגשיים, ההוריים, המשפטיים והכלכליים של כל אחד מבני הזוג מקבל מקום ומענה במרכז, סיכויי ההצלחה של תהליך מסוג זה – גבוהים ביותר.

האלטרנטיבות:

ראש וראשונה נאמר ונדגיש: הסכם גירושין "נכון" הינו פונקציה של "בשלות" רגשית סימולטאנית של הצדדים – להניח לעבר, לפתור את המחלוקות בדרך בונה ולהמשיך קדימה. אמירה זו נכונה לכל "שיטה" שהצדדים יבחרו לעצמם.

חשוב לציין, כי לצד השיטה של גירושין בשיתוף פעולה, נוהגות שתי שיטות אלטרנטיבות:

השיטה האדוורסרית היא שיטה אשר בה כל אחד מן הצדדים מיוצג על ידי עורך דין. עניינו של כל עורך דין מייצג, במיקסום "התועלות" עבור הלקוח שלו. מיקסום התועלות מושג דרך "מלחמה". כל עורך דין מנסה להגיע "עד הקצה". "במלחמה" כמעט הכל מותר, כביכול. מדובר בהליך משפטי יקר, ממושך ולעיתים הוא מותיר רק פצועים. כלומר, בסופו של יום, שני הצדדים מרגישים "מפסידים" (ובוודאי הילדים שעל לא עוול בכפם, פעמים רבות, הופכים "לתחמושת" במאבק המר בין ההורים), וכבר נאמר: "במלחמה אין מנצחים".

חשוב לומר למי שבחר בדרך זו, כי מרבית תיקי הגירושין בישראל מסתיימים בהסכם גירושין, ולא בהכרעה שיפוטית (פסקי דין). ההסכם מושג, בצער רב, רק לאחר שנזק רב כבר נגרם.

השיטה הגישורית: בעשור האחרון ניתן להבחין בשינוי ניכר ומעבר להליכי גישור ופישור, הידברות וניסיון פתרון הסכסוך מחוץ לכותלי בית המשפט או בית הדין הרבני, בדרך של ניהול משא ומתן בין הצדדים בעזרת צד שלישי הוא המגשר.

שיטה זו טובה וחסכונית, אך היא לא מתאימה לכולם. במצבים בהם קיימים פערי כוחות בין בני הזוג – כלומר, אי שיוויון במשאבים, במידע, ביכולות ההתבטאות, וכדומה – קשה מאוד להגיע להסכם איכותי ע"י הגישור. כמו כן, כאשר הרגשות סוערים בכעסים, האשמות או רגשי דחייה, או שחסר אמון בסיסי בין בני הזוג, לא יהיה ניתן להגיע להידברות אמיתית ולהסכמות.

מה מציע "להתגרש חכם"?

תהליך שבו כל צד מיוצג (כמו בשיטה האדוורסרית), וצוות תומך מסייע לצדדים לנהל משא ומתן בשים לב לאינטרסים של כל אחד מן הצדדים: הצרכים של היחיד במשפחה והתבוננות על המשפחה כמכלול היחידות המרכיבות אותה. זו הדרך היחידה אשר מציעה לצדדים מענה גם לצרכים הרגשיים. היתרון החשוב ביותר בדרך זו, שנחסכות מבני המשפחה המלחמות הפנימיות.

אל נוכח הגילוי הנאות על פיו פועל ההליך, אין חשש מפני פעולה חד צדדית של מי מהצדדים כנגד האחר; המחויבות של אנשי הצוות המקצועי, כמו גם המשתתפים בהליך, לכל הפחות, מכך מסירה את הדאגות מכך.

המשפחה עובדת לטובת מרכיביה בכיוון של בנייה, ולא בכיוון של הרס וקריסה.

יוצא, איפוא, שהליך הגירושין בשיתוף פעולה אוצר בתוכו הן את יתרונות השיטה האדוורסרית והן יתרונות השיטה הגישורית. באיחוד השיטות, למעשה, גלומה פריצת הדרך והיתרון של השיטה. בתמצית ניתן לומר, כי מהשיטה האדוורסרית נלקח היצוג הפרטני לכ"א מהצדדים, מהשיטה הגישורית נלקח מרכיב ההידברות ופתרון הסכסוך מחוץ לכותלי בימ"ש.

אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ לקבלת המידע הנכון ביותר עבור משפחתכם.  לפרטים לחץ כאן.