שלבי התהליך

איך זה עובד?

הליך הגירושין בשיתוף פעולה מובנה ומכוון מטרה. באופן יעיל וחסכוני, ההליך מנווט את המשפחה אל הפתרונות המיטביים.  בעזרת הצוות המקצועי, שני בני הזוג מתקדמים בקצב שלהם בצורה בטוחה, מכילה וחיובית.

 1. למידת המשפחה והכנה למשא ומתן
  כל אחד מבני הזוג פוגש את עורך דינו ואת היועץ המשפחתי האישי. אלו ילוו אותו במשך תהליך הפרידה. בנתיב המשפטי, המיקוד הוא באיסוף מידע עם השלכות כלכליות ומשפטיות. בנתיב המשפחתי, מבהירים אינטרסים, מעבדים רגשות, ומתכוננים לתקשורת בונה עם בן/בת-הזוג.

  ככל שנדרש, ובעצה אחת עם בני הזוג, המטפלים המשפחתיים גם ייפגשו עם כ"א מהילדים ויביאו את עמדתם ואת צרכיהם "אל השולחן". דעת הילדים תישמע ורצונם יהווה שיקול במסכת ההסכמות אשר יגובשו בין הוריהם.

  הקשבה לילדים והבנה של "מה עובר עליהם" באופן מקצועי ימנע מצב בו ההורים, בתום לב, תוך כדי הסכסוך מערבים את הילדים וזורעים, בלי משים, זרעי מטען נפשי מתמשך בתהליך הפרידה. מאידך, ידועים מקרים בהם ההורים מחליטים לא לשתף את הילדים בתהיליך, וגם זאת אופציה.

  במידת הצורך, איש כספים ואקטואריה ייפגש עם בני הזוג ויביא אל שולחן המשא ומתן ניתוח כלכלי של המשפחה והצעה להסדר רכושי. המומחה יסביר את התמונה הכלכלית של "היום שאחרי", תזרים חודשי והתנהלות כלכלית מומלצת לעתיד. תמונה זו תאפשר לכל אחד מבני הזוג לכלכל צעדיו בתבונה לטווח המיידי, הקצר והבינוני.

 2. מו"מ בשני נתיבים
  כל ההחלטות בשיטה זו מתקבלות במה שקרוי "פגישות מרובעות" – של בני הזוג עם עורך דינם, או של בני הזוג והיועצים המשפחתיים.

  • בפורום של עורכי הדין נושאים ונותנים עד לקבלת החלטות בנושאי חלוקת הרכוש, מזונות, וכדומה. אם מעורב מומחה פיננסי, הוא מדווח לפורום הזה. 
  • בפורום של היועצים המשפחתיים מגיעים להחלטות משותפות בנושאים כגון ארגון חיי המשפחה בהמשך, הסדרי ראיית הילדים, וכדומה.

   בעזרת הצוות, פועלים יחדיו כדי לצמצם את הפער בין הצרכים השונים של יחידי המשפחה וכדי לחזק כל אחד מחברי התא המשפחתי.  אין הכפלת מאמצים או עלויות — אתם פשוט מקבלים את הייעוץ הטוב ביותר ע"י המומחים בתחומם. 

 3. גיבוש הסכם
  המפגשים לחוד וביחד יערכו על פי הצרכים והמוכנות של בני הזוג עד לגיבושו של הסכם כולל.

  כמות הפגישות בכל שלב משתנה בהתאם לצורך של בני הזוג ולצורך של המשפחה. התקשורת בין חברי הצוות ובין בני הזוג היא אינטנסיבית. המטרה לקצר, ככל שניתן, את משך ההליך ולהוציא את המשפחה לדרך חדשה עם תקווה, כבוד וכיבוד הדדי.

  עם סיום התהליך, מגבשים עורכי הדין של הצדדים הסכם כולל אשר מוגש לאישור בית המשפט ומקבל תוקף של פסק דין. לאחר אישור ההסכם, במידת הצורך, מבוצע הליך של סידור הגט בבית הדין הרבני בליווי עורכי הדין.

זוהי המסגרת היחידה אשר: מכילה ותומכת, וכוללת טיפול משפטי עם תכנון משפחתי.
זו הדרך היחידה לפתרון סכסוכי משפחה, בהסכם אופטימאלי המשמר את הכבוד ובונה את הכיבוד ההדדי, לקראת היום שאחרי.

אנו מזמינים אתכם לקבוע פגישת ייעוץ לקבלת המידע הנכון ביותר עבור משפחתכם.  לפרטים לחץ כאן.